مشاوره IT ( خدمات انفورماتیک)

تاثیرمشاور فناوری اطلاعات (IT ) در بهبود روند سازمان ها و شرکتها

مشاوره فناوری اطلاعات (IT) ارائه راهکارها امروزه به یک ضرورت برای شرکت ها و سازمان ها تبدیل شده است.

در دنیای امروز گسترش كاربردهای مختلف فناوری اطلاعات و ارتباطات در کسب و کار اهمیت یافته و بيش از گذشته ضرورت تدوين برنامه‌های كوتاه مدت ، ميان‌ مدت و بلند مدت را در اين حوزه به اثبات رسیده و خدمات مشاوره IT در این زمینه به یک نیاز اساسی برای سازمان ها و شرکت ها تبدیل‌شده است.

شما در هر زمینه ای که فعالیت می کنید حتما به نوعی از دستاوردهای IT و حداقل رایانه استفاده می کنید(مثلا همین الان که در حال خواندن این مطلب می باشید). پس به نوعی ضروت بهره گیری ، یادگیری و استفاده از خدمات IT تا حد زیادی مشخص گردید.

بسیاری از شرکت‌ها و سازمان‌ها در روند رو به رشد خود، به تغییرات سیستماتیک سازمانی پرداخته و برای همگام شدن با متد کاری روز دنیا، هدف خود را بر پایه پیشرفت تکنولوژی برنامه‌ریزی می‌کنند.

با توجه به گستردگی این فن آوری و صنعت و کاربرد های مختلف آن در زمینه های مختلف نیاز به داشتن یک مشاور آگاه از مسایل روز برای اتخاذ تصمیم های صحیح و اصولی در مورد استفاده از کاربردهای مختلف در شرکت یا سازمان اهمیت زیادی پیدا می کند که با بررسی  SWOT سازمان شما

(نقاط قوت (Strengths )، نقاط ضعف (Weaknesses) ، فرصت ها (Opportunities ) و تردیدها (Threats ) )

بتوان راهکارهایی جهت بهبود و بالا بردن بهره وری را با استفاده ازدانش و تجهیزات سخت/نرم افزاری ارائه نمود.

مشاورین ما  با استفاده از دانش روزIT ، آگاهی از آخرین استانداردها، جدیدترین نرم افزارها و سخت افزارهای تولید شده و پی گیری مداوم روند توسعه و پیشرفت فن آوری اطلاعات در جهان می تواند به عنوان مشاور شما در این زمینه با ترسیم چشم اندازی روشن از آینده سازمان یا شرکت شما را در این امر یاری نماید. 

دلایل نیاز سازمان به مشاور آی تی

دلایل مختلفی وجود دارد که نشان دهنده نیاز یک کسب و کار یا سازمان نیاز به مشاور آی تی است. مهمترین آنها عبارتند از:

 • نیاز به مشاوران این حوزه برای جستجوی راه حلهای درست در مورد مشکلات تجاری مربوط به بخش IT
 • تشخیص و تصحیح چالش ها و فرصت ها
 • بهبود اثربخشی تیم اجرایی در یک مجموعه
 • پیاده کردن سیستم های جدید نرم افزاری و سخت افزاری برای افزایش بهره وری

همچنین استفاده از مشاوران این حوزه به صورت برون سپاری و استفاده از امکانات یک شرکت خدمات مشاوره  ITکمک بسیار بزرگی در کاهش هزینه مجموعه ها در طی پروژه ای که استخدام کارمندان دائم ضروری نباشد.

مشاور IT آی تی، امین مدیرعامل است

یک مشاور باتجره حوزه فناوری اطلاعات، امین مدیرعامل و امانت دار صاحب کسب و کار در شرکت های خصوصی و سازمانها       می باشد. یک مشاور خبره آی تی IT می تواند سرعت پیشرفت یک شرکت را شتاب دهد و کسب و کار را منطبق با جدیدترین فناوری های روز دنیای آی تی پیش ببرد و نقش مهمی در ارتقاء سطح دانش پرسنل یک شرکت یا سازمان ایفا کند. یک مشاور انفورماتیک        می تواند نقش ناظر بی طرف را در دپارتمان فناوری اطلاعات ایفا کند و کاستی ها و معضلات پیش پای کسب و کار را بیطرفانه شناسایی کند و در جهت رفع این موانع، راه حل متناسب با موضوع ارائه دهد.

وظایف و مسئولیت مشاور IT  آی تی در بخش مشاوره و نظارت

یک مشاور IT  باید از مهارت تحلیلی قوی برای درک مسائل بالقوه و ارائه راه حل ها برخوردار باشد. او باید بتواند زمان را در طول اجرای پروژه و بر حسب نیاز مشتری مدیریت کند.

همچنین باید توانایی حل چالش‌هایی که در حین اجرای پروژه پیش آمده را داشته باشد. سایر وظایف شامل موارد زیر باشد:

 • باید حوزه کاری آن شرکت یا مشتری و دامنه گسترش کسب و کار و تجارت مورد نظررا بشناسد.
 • تدوین برنامه کاری شامل برآورد زمانی و منابع مورد نیاز
 • بر روند ، ساختار و عملکرد سیستم‌های سخت/نرم افزاری و شبکه‌های رایانه‌ای در یک سازمان نظارت کند.
 • با سایر مهندسان نرم افزار و اعضای پشتیبانی ITارتباط کاری قوی برقرار کند.
 • با تجزیه و تحلیل SWOT سازمان ، موضوعات وبرآورد و چالشها در حین کار، راه حل‌های درست ارائه کند.
 • بهترین و به صرفه ترین راهکار رادرجهت رفع مشکلات و بهبود روشهای سازمانی با عنایت به استراتژی های موجود ارائه و در روند اجرای آن نظارت داشته باشد.

پیشنهاد ما به شما صاحبین کسب و تجارت :برون سپاری خدمات مشاوره

بسیاری از سازمان ها به دلیل نوع کار و یا نوپا بودن دلیل یا امکان استخدام یک مشاور فعال در این زمینه را ندارند. به همین دلیل از منابع شرکت های ارائه دهنده این نوع خدمات استفاده می کنند. این فرایند برون سپاری گفته می شود که دارای مزایای فراوانی است از جمله:  این کار علاوه بر کاهش هزینه و صرفه جویی، باعث افزایش بهره وری و استفاده از تخصص های بیرون از سازمان می شود. البته دقت در انتخاب شرکت درست و دارای سابق در این حیطه باعث اثربخشی بیشتر برون سپاری نیز خواهد شد. مشاورین ما با سابقه فعالیت در این زمینه از نیروهای متخصص و فعالی برخوردار است که به کسب و کار و مجموعه شما فرصت تجربه برون سپاری به شکلی خوشایند و حرفه ای را می بخشد.

مزایای برون سپاری خدمات آی تی

برون سپاری خدمات مشاوره در زمینه IT شما چندین مزیت دارد که برخی از آن عبارتست از:

 • کاهش هزینه ها سازمان
 • افزایش بهره وری درون سازمانی و پیشرفت به موازات بروزرسانی تکنولوژی
 • سپردن کار به کاردان و دریافت مشاوره درجهت ارتقا سازمان

سخن پایانی اینکه ما باگروهی مجرب با توجه به نیازهای شما ، اقدام به ارائه خدمات کرده و نیازهای شما برای انجام امور مشاوره وارائه بهترین راهکارهای مطمئن آماده خدمات رسانی می باشد. در صورت داشتن هرگونه سوال، کارشناسان ما راهنمایی های لازم را ارائه خواهند داد، کافی است به بخش تماس با ما مراجعه کنید و با یکی از راههای ارتباطی درج شده، سوالاتی که در ذهن دارید را با ما در میان بگذارید.

Leave a Reply

Your email address will not be published.