آموزش فن بیان و سخنوری (گویندگی)

گویندگی چیست؟

گویندگی و فن بیان نوعی هنر به حساب می‌آید. هنر این که شما بتوانید به خوبی با دیگران ارتباط برقرار کنید و در اصل توجه آنها را به سخنان خود معطوف کنید. زمانی که شما شروع به ارتباط گرفتن با کسی می کنید، در واقع در تلاش هستید تا آنچه که در ذهن خود دارید به واضح ترین و بهترین شکل ممکن به او انتقال دهید.

حال این که شما تا چه اندازه بتوانید آنچه در ذهن خود می گذرد با شفافیت به مخاطب تان انتقال دهید و منظور خود را به بهترین شکل ممکن به او برسانید، هنری است که به آن فن بیان گفته می شود. تسلط به مهارت فن بیان در جوامع امروزی امری واجب و ضروری برای هر شخصی به شمار می‌آید. همچنین برای بسیاری از والدین تقویت فن بیان کودکان نیز از اهمیت بالایی برخوردار است.

اگر تا به حال دقت کرده باشید، اغلب افرادی که در تلویزیون و رادیو گوینده و مجری هستند، دارای فن بیان بسیار خوبی می‌باشند (اگر نمی دانید فن بیان به چه معناست، به مقاله فن بیان چیست مراجعه کنید.) در اصل آرزوی بسیاری از افراد این است که بتوانند مانند آن ها صحبت کنند و در واقع مطالب خود را با قوت و جذابیت آنها ارائه دهند. در ابتدا کمی سخت به نظر می‌رسد اما اگر شما بتوانید به چند نکته ساده واقف شوید، به سادگی خواهید توانست که همانند آن ها صحبت کنید و از این توانایی خود لذت ببرید.

فرقی نمی‌کند که کجا قرار باشد از این موضوع استفاده کنید. می‌تواند در هنگام تعریف کردن یک داستان برای همکلاسی هایتان باشد و یا حتی هنگامی که قصد دارید در یک جلسه مهم، سخنرانی انجام دهید. یادگیری این تکنیک ها می تواند تا حد زیادی به شما کمک کند تا بتوانید محتوای جذابی را ارائه دهید…

تکنیک های فن بیان و گویندگی

در ادامه 10 تکنیک فوق العاده برای تقویت مهارت فن بیان و گویندگی برایتان معرفی خواهیم کرد. این 10 تکنیک عبارتند از

      ضبط فایل های صوتی

        مطالعه کتاب های فن بیان

        تکرار جملات پیچیده

       خواندن و صحبت کردن همزمان

         تاکید، مکث و توقف مناسب

        درست بروز دادن لحن و احساسات

        دقت کردن به جزئیات

        الگوبرداری های مناسب

         توجه به زبان بدن

       مدیریت لحن و صدا

رادیو ضربان سال هاست به صورت تخصصی روی موضوع فن بیان در حال فعالیت است و اکنون، دوره ای برای تقویت آن به شما تدارک دیده که با استفاده از آن، می‌توانید به بهترین شکل ممکن  مهارت های کلامی خود را تقویت کنید.

Narrative training


درباره ما

مفتخریم با سابقه ای طولانی در کنار مدیران و کارمندان شرکت های بزرگ  و کوچک بوده ایم. در ایم نسیر از آنها بسیار آموختیم و اکنون آماده ایم تا در کنار شما باشیم.

دوره های آموزشی ارائه شده در این وب سایت بسیار کاربردی بوده و تلفیقی از مشاوره کسب و کار و آموزش فرآیند های مختلف است.

دوره های آموزشی پادکسب و کار به سازمان ها کمک میکنند تا بتوانند فرآیند های مختلف جاری سازمان را بهبود ببخشند. 

همچنین کارمندان و کارشناسان نیز با مفهوم کلی فرآیند های مرتبط خودشان آشنا خواهند شد.

جهت کسب اطلاعات بیشتر با ما در ارتباط باشید.

Read More

Leave a Reply

Your email address will not be published.